Жанна Потапова

Жанна Потапова

Жанна Потапова

Біографія

Інструктор з хатха-йоги, йога-терапії, пілатесу.  Спікер фестивалю Yoga Expo 2017, презентер і спікер фестивалю Veda Life 2018, засновник проекту Йога-табір “Прана” і Йога Студія “Forever”  Диплом ЛДУФК з відзнакою. Сертифікати семінарів А.Сидерського.

Гасло

Живи тут і зараз!

ІНСТРУКТОР З ХАТХА-ЙОГИ, ЙОГА-ТЕРАПІЇ, ПІЛАТЕСУ. АВТОР ВЛАСНОЇ МЕТОДИКИ

Жанна Потапова

https://www.youtube.com/watch?v=ZyWMlyuOBG0&feature=youtu.be

Досвід

Засновник фітнес-мережі “Форевер”.

Перший вчитель йога-тічерів  мережі “Форевер”. Деякі  учні, які стали в подальшому йога-тічерами, проводять заняття з йоги в інших  студіях Львова, як наприклад, у фітнес-клубах “Євроспорт”, “Олімп”, “Спорт Лайф”.

Засновник і організатор проекту  “Йога-табір “Прана”  www.yogatabir.com.ua

Аштанга Вішаманьяса Йога. Мою йога-практику вважаю напрямком Аштанга Вішаманьяса – однією з гілок Хатха йоги, яку започаткував Шрі Тірумалаі Крішнамачарья (його учні: Б.К.С.Айєнгар, Ш.К.Паттабгі Джойс). Послідовності асан і пранаям є авторськими. Тобто, в побудові кожного тренування я не керуюсь прописаними заздалегідь догматичними почерговостями вправ. Вибудовую практику відповідно до власного досвіду, керуючись логічністю переходів з однієї асани в наступну, компенсацією навантажень на певну зону тіла, поступовістю від простого до складного.

Викладаю цю програму на протязі 11-ти років, у клубах нашої мережі. Програму постійно вдосконалюю, застосовуючи набутий досвід. Техніка виконання і класифікація асан – відповідно до вчення Б.К.С.Айєнгара.

Аштанга Вішаманьяса – це динамічна йога-практика. Побудова послідовностей не є стало прописана, а базується на логічних принципах: 1) поступове ускладнення з використанням підготовчих асан і їх комбінацій, і підвідних вправ. 2)компенсація навантаження і розтягування за допомогою асан-антагоністів, 3)дотримання певного ритму продовж тренування.

Будую кожне окреме тренування з безперервних послідовностей класичних асан, завдяки чому практика є динамічною, хоча фази фіксації є обов’язковими. Логічні переходи з одної форми (асани) в наступну і черговість асан в зв’язці періодично поновлюються, відповідно до зростання тренованості тих, хто практикує, так само, як і пропонуються більш складні асани.

Особливістю пропонованої системи  вважаю її постійне оновлення. Хоча  послідовність  складається, фактично, з класичних, віками перевірених асан, кожне тренування – інше, двох однакових немає . Цим система нагадує імпровізований танець: він також будується з базових хореографічних елементів, але послідовність їх виконання і створює танцювальну композицію. Тому практика несе емоційне наповнення, мотивацію, постійний дух змагання , прагнення до самовдосконалення.

Техніка виконання кожної вправи ні в якому разі не страждає: вірна техніка є обов’язковою. Утримання (фіксація) в завершальній фазі – обов’язковим.

Перша частина тренування є підготовчою, складається з динамічної  пранаями, це частіше модифікована Падангастасана за Шиванандою, неглибокого розтягнення великих і дрібних м’язевих груп. Така пранаяма, вбудована в рух, дає можливість заглибити увагу всередину тіла і навчитись спостерігати положення тіла, скорочення, розтягування, розслаблення м’язів “внутрішнім поглядом”, не відволікаючись на зовні. Далі переходимо до основної частини –  послідовностей, в яких  виконуються досить складні асани: стоячи, на рівновагу, розтягнення, бокові та прямі упори на руках, пози з прогибом назад, пози з розтягненими розворотами корпусу. Варто зазначити: виконанню складних за технікою асан та їх комбінацій, передують  підготовчі асани. За цими комбінаціями слідують послідовності, що складаються з асан  сидячи, з глибоким розтягненням усіх м’язевих груп; прогибів назад,  упорів на руках. До основної частини включаю також  мудри і бандхи : техніку Агні-сара-дхауті (очищення внутрішнім вогнем), або йога-мудру, або мага-мудру – тобто  очищуючі, імуно-моделюючі  енергетичні техніки. Послідовності, що складаються з 5-12  асан ( в основній частині тренування) виконуються спочатку на одну сторону тіла, потім, після короткої «компенсації навантаження», на іншу. Таких  послідовностей в кожному тренуванні від 4-х до 7, залежно від складності вправ і переходів. Послідовності не є постійними: на протязі тренувального циклу змінюється порядок, точніше – рисунок їх побудови. Наприкінці основної частини тренування виконується шіршасана та цикл сарвангасани. При високому рівні підготовки виконується вріщікасана і адхо мукха врікшасану. Заминка: класичні  пранаями  та шавасана. Серед  обов’язкових — ШІРШАСАНА (СТІЙКА НА ГОЛОВІ),  за умови достатньо сильного м’язевого корсету і психологічної готовності  учня (за умови відсутності протипоказів до її виконання). Правильній техніці виконання цієї основної асани приділяється значна увага. В заняттях використовую з додаткового знаряддя фітболи, в першу чергу  як додаткову опору при недостатній гнучкості тіла в асанах з прогибом, при недостатній силі рук в бокових планках. Варто зазначити: в своїх тренуваннях ми не ставимо за мету усіх, хто займається, неодмінно «посадити в лотос» (падмасану), бо це ніби-то, є атрибутом йоги, або розтягнути в “шпагат” (ганумасану). Ми лише навчаємо і практикуємо,  правильне  розтягнення, щоби не ушкодити м’язевий апарат.  Важливішим є фактор праці над тілом: якщо це асана на розтягнення м’язевої групи, головне — це сам процес розтягнення, покращення кровообігу та тонусу м’язевої групи або суглоба.  Результат — не сісти в шпагат або в лотос,т.ін., а оновлення, живлення, покращення еластичності суглобів та відновлення функцій рухового апарату. Учні, які самі ставлять за мету виконати «шпагат» або лотос, таки досягають свого; але для цього необхідно виконувати розтягнення майже щоденно, тоді мета досягається без травматизму.

В тренуванні дотримуємось основних принципів хатха-йоги.

ПІЛАТЕС + ФІТБОЛ

Як відомо, гімнастика Пілатес була створена з метою реабілітації опорно-рухового апарату, підсилення м’язового корсету і відновлення тонусу хребта. Не дивлячись на колосальне розгалуження  напрямків сучасного Пілатесу, його основні принципи мають бути обов’язково дотримані в кожному тренуванні.   У своєму тренувальному процесі, при використанні силових і динамічних вправ, які наближені до функціонального і інтервального тренінгу,  я застосовую і навчаю наступним принципам класичного Пілатесу:

1) зосередження на вірній техніці виконання кожної вправи;

2) відповідності темпу кожної фази вправи індивідуальному дихальному ритму, який має бути оптимально амплітудним і сповільненим;

3)відчуття “енергетичного центру тіла” при виконанні вправ і послідовностей вправ.

Завдяки цьому, окрім стрункості, гнучкості і сили, тренування надають тілу відчуття легкості, і врівноваженості нервовій системі.

 Будую  тренувальний урок як фітнес-тренування, тобто за відомою схемою: розминка,основна частина, заминка.

На тренуваннях з пілатесу використовую  фітбол  як  нестійку опору для досягнення більшого ефекту в силових вправах, вправах на рівновагу. Фітбол допомагає “включити” дрібні м’язові групи стовбуру хребта – м’язи-стабілізатори.

Метою тренувального процесу, який складається з тренувальних циклів, є відновлення оптимального стану внутрішніх систем організму і утримання цього стану постійно, стабільно; підвищення рівня резистентності організму до негативних  факторів зовнішнього впливу, як фізичного (атмосферні явища, інфекційні загрози, професійні патологічні зміни, старіння тіла), так і психологічного  (розумові навантаження, стресові ситуації, суспільний тиск  і т.п.)

Зазначені вище системи тренувань я випробувала, постійно їх вдосконалюючи, на протязі  8-ми років у клубах мережі  ФОРЕВЕР, Львів. Підготувала інструкторів серед своїх учениць, вони так само проводять тренування за поданою вище схемою.  Деякі з них працюють та діляться своїм досвідом в  інших фітнес-клубах Львова.

Методики «працюють», люди, які займаються за нашою системою, відчувають позитивний вплив на організм, позбавляються багатьох недуг. Покращується їх самопочуття, емоційний стан. Серед наших клієнтів є багато таких, хто тренується і прогресує разом з нами багато років.

Сертифікати