Практика “Розумне тіло”. Зміцнюємо нервову систему через роботу з тілом і диханням.

йога-віньяса

Практика “Розумне тіло”. Зміцнюємо нервову систему через роботу з тілом і диханням.

Друзі, запрошуємо вас долучитись до новоствореної групи «Розумне тіло»,

по понеділкам, середам і п’ятницям, початок о 16:00, тривалість – півтора години. Це наступні тренування:

    Цигун. Пранаяма. Агні Крійя. 

Це ефективні практики, що спрямовані, насамперед, на коректне відновлення і підтримання стійкості системи тіло-розум-свідомість, якою є наш організм. Надзвичайно цінними є для реабілітації після перенесених психологічних травм, як і для кожного з нас, хто перебуває тривалий час в стані нервового напруження, в ці трагічні для Країни, часи.

Наші тренування не потребують попередньої підготовки і не мають проти-показів, як і вікових обмежень.

Цю програму підготовлено для вас йога-тічером Жанною Потаповою, досвід викладання Йоги і Пілатесу – від 2007 року. Автор так тлумачить зміст і цінність цих тренувань:

«Тіло, розум, свідомість – взаємозалежні і неподільні елементи сутності Людини, як цілісного організму. Моя програма складається фактично з «тілесних» практик, доступних і ефективних, завдяки яким ми впливаємо на ментальну, енергетичну і фізичну складові водночас. Збалансовуємо їх, повертаємо усвідомлення цілісності. Використовуємо перевірені і підтверджені тисячоліттями практики, йогічні техніки, а також більш сучасний метод – гімнастику Пілатес. Докладніше про складові комплексу:

1. Цигун – це прадавня, перевірена тисячоліттями людської цивілізації, практика, що відновлює, акумулює, очищає енергетичний рівень організму людини. Розблоковує енергетичні канали, що живлять ментальний і фізичний плани. Надзвичайно цінною є для людини в період тяжких психологічних випробувань. Цілющою є для нейтралізації ПТСР.

2. Пранаяма – дихальні йогічні техніки, що сприяють збалансуванню розумової діяльності, емоційної сфери, очищенню розуму від згубних «застряглих» емоцій, як от депресія, тривога, страх, заздрість т.ін. Цінність Пранаями – виховання контролю над чуттєвим розумом, розвиток усвідомленості, вміння фільтрувати думки і інформацію «на вході», не засмічувати мозок зайвим. Пранаяма – неоціненна техніка зцілення системи тіло-розум-свідомість. Очищення системи від шлаків, токсинів, як фізичних, грубих, так і ментальних, тонких. На фізичному плані, безперечно, завдяки Пранаямі ми отримуємо зміцнення кардіосистеми (дихальної-серцево-судинної, тісно пов’язаної з нервовою), підсилення її резистентності зовнішнім і внутрішнім загрозам.

Також для підтримання належного рівня загального метаболізму, який є основою, базою для здоров’я системи в цілому, ми застосовуємо Йогічні техніки, т.зв. крійї (вправи для внутрішніх органів). Це Агні Сара Дхауті Крійя, Йога Мудра, головним елементом яких є вакуумна Уддіяна Бандха.

  • Після цих цілющих практик пропонуємо долучитись до наступних у розкладі занять із зміцнення тіла, це Пілатес+фітбол по понеділкам, о 17:30, і Йога по середам і п’ятницям, о 17:30.  Пілатес – силова гімнастика помірної інтенсивності, що коректно і водночас тотально підсилює м’язовий корсет, «підтягує» проблемні зони тіла, коригує поставу. Збалансовує і підсилює тонус хребта. Йогічний стретчинг – обрані послідовності йога-асан, спрямовані на ефективне розтягування усіх м’язових груп, що надають тілу гнучкості і відчуття легкості, ліквідують скутість тіла. Питомої уваги надається контролю і збалансуванню дихання, до ритму котрого синхронізується ритм рухів. В тренуванні використовую також додаткове обладнання, як наприклад, фітболи (фітнес-м’ячі). Йога в нашому клубі проводиться досвідченими йога-тічерами, з досвідом практики від 2008 року. Практика Йоги рекомендована МОЗ України  в складі загальної терапії подолання ПТСР. https://moz.gov.ua/article/health/scho-treba-znati-pro-posttravmatichnij-stresovij-rozlad

    Весь комплекс, що ми його підготували для вас, хоча і містить в описі деякі невідомі широкому колу назви методів, насправді є доступним для кожного. Ми навчимо, ви напрацюєте навички. Ви неодмінно відчуєте ефективність цих практик. Долучайтеся. Приходьте на пробне заняття і залишайтеся з нами!

  • розумне тіло