Хатха Йога

Систематична практика Хатха-йоги  відновлює та зміцнює усі без вийнятку внутрішні системи організму, загартовує тіло і дух. “Асани (вправи) віками створювалися так, щоб тренувати кожен м’яз, залозу, орган. Але найцінніше в асанах те, що вони тренують розум” Б.К.С.Айєнгар.  Дихальні техніки – пранаями, енергетичні (бандги, крійї), що є невід’ємною складовою практики, навчають зосередженню, очищають тіло і розум від усього зайвого, повертають вміння відчувати і аналізувати сигнали власного тіла, “вирівнюють” нервову систему, очищують і загартовують організм. У нашій мережі заняття з  йоги  будується з урахуванням постійного оновлення групи, в тренуваннях пропонуються різні рівні складності кожної асани, тому одночасно можуть займатись новачки і середній рівень.

IMG_3272

 

Хатха Йога (в клубі по вул.Зелена,20) викладається за напрямком Йога-вішаманьяса – динамічна практика, складена з логічних послідовностей асан, з вбудованими енергетичними (бандгі,крійї) і дихальними(пранаями) техніками.

Також є група Базова йога, до якої можуть долучитись новачки.

IMG_3314

Аштанга Вішаманьяса (Ashtanga Viṣamanyasa або Vishamanyasa) –  динамічна практика хатха-йоги, яку викладав Шрі Тірумалаі Крішнамачар’я. На відміну від Аштанга Віньяса Йоги, творцем якої є Шрі Крішна Паттабгі Джойс,  Вішаманьяса не має чітко прописаних послідовностей асан і не ділиться чітко на рівні складності.Вона  базується на логічних принципах  побудови практики, як окремо взятого тренування, так і усього тренувального циклу. В тренуванні застосовується метод почергових напружень груп м’язів-антогоністів з подальшим їх розслабленням і розтягуванням. Використовується метод підвідних вправ і розділення асани на фази: початкову, проміжну, завершальну, з концентрацією уваги на кожній фазі. Обов’язковим є принцип “від простого до складного”, який застосовується в кожному окремому занятті і в цілому тренувальному процесі. Взагалі ця методика вимагає від йога-тічера значного досвіду і володіння широкою базою асан, вміння правильно поєднювати їх в послідовність, при чому практика вимагає особливої динаміки руху, пауза допускається лише в фазі фіксації, переходи між асанами не допускають зупинки руху.  Також навичок роботи з початківцями, адже груп початкової Аштанга Вішаман’яси ми не практикуємо. Новачки вписуються в процес поступово, методика викладання цієї практики дозволяє використовувати початкові і проміжні фази асан вбудовуючи їх в загальну послідовність. Кожне тренування є інакшим, хоча є перелік обов’язкових асан, які ми виконуємо в кожному занятті: як, наприклад, шіршасана і цикл сарвангасани. Обов’язкові пранаями, щоразу інші, їх повний цикл проходимо за декілька тижнів, крійї з використанням вакуумної уддіяна-бандги, мудри.

 

 

Розклад тренувань