Хатха Йога

Систематична практика Хатха-йоги  відновлює та зміцнює усі без вийнятку внутрішні системи організму, загартовує тіло і збалансовує розум. “Асани (вправи) віками створювалися так, щоб тренувати кожен м’яз, залозу, орган. Але найцінніше в асанах те, що вони тренують розум” Б.К.С.Айєнгар.  Дихальні техніки – пранаями, енергетичні (бандги, крійї), що є невід’ємною складовою практики,  звільняють тіло і розум від усього зайвого, повертають контроль і зосередження “вирівнюють” нервову систему, зміцнюють організм.

IMG_3272

Практика, яку ми пропонуємо, має певну динаміку і зветься “Йогою в потоці”.       Принципи, за якими будується окреме тренування і тривалий тренувальний цикл, це: логічність послідовностей, плинність і динаміка.            Ми дотримуємось рекомендацій Б.К.С. Айєнгара щодо техніки виконання, фаз утримання (фіксації), складення окремого заняття і циклу: використання усіх груп асан – стоячи, перевернуті, сидячи, з розворотом, згинання, прогиби. Логічність послідовностей (він’яс) полягає в тому, що  кожна попередня асана готує тіло до виконання наступної, більш складної. Кожне скорочення, напруження  в  попередніх рухах і фіксаціях готують тіло до наступних складніших асан. Так само, як кожне м’язове розслаблення – видовження, розтягнення готує тіло і розум до наступних послідовностей. Динаміка пракики зберігається завдяки плинним переходам із попередньої асани в наступну. І таким чином – постійно на протязі усього тренування. Початківці, як і досвідчені практики, отримають від занять, окрім вивчення нових асан,  корекцію техніки.

IMG_3314

Використовується метод підвідних вправ і розділення асани на фази: початкову, проміжну, завершальну, з концентрацією уваги на кожній фазі. Обов’язковим є принцип “від простого до складного”, який застосовується в кожному окремому занятті і в цілому тренувальному процесі. Взагалі ця методика вимагає від йога-тічера значного досвіду і володіння широкою базою асан, вміння правильно поєднювати їх в послідовність (він’ясу), при чому практика вимагає особливої динаміки руху, пауза допускається лише в фазі фіксації, переходи між асанами не допускають зупинки руху.   В практиці використовуються крім кінцевих фаз асан, початкові і проміжні фази, вбудовані  в загальну послідовність. Ми не практикуємо використання однакових, заздалегідь прописаних, тренувань. Кожне тренування є інакшим, хоча є перелік обов’язкових асан, які ми виконуємо в кожному занятті: як, наприклад, шіршасана і цикл сарвангасани. І безперечно,обов’язкові пранаями, бандги і крійї, що розпалюють “тілесний вогонь”, відповідальний за очищення, травлення, мислення і імунітет.

Автор практики йогатічер Жанна Потапова.  Досвід викладання : з 2006 року.

Засновник йога-студії “Форевер” Львів.

Засновник  Йогатабіру “Прана”.

Викладаємо в клубі по Зеленій,20

Вечірні і ранкові практики.

Тел.032 2474800

 

 

Розклад тренувань