Йога. Пранаяма

Хатха йога – шлях до здорового тіла і спокійного розуму. Систематична практика Хатха-йоги  відновлює та зміцнює усі без вийнятку внутрішні системи організму, загартовує тіло, надає стійкість здоров’я,  збалансовує розум. “Асани (вправи) віками створювалися так, щоб тренувати кожен м’яз, залозу, орган. Але найцінніше в асанах те, що вони тренують розум” Б.К.С.Айєнгар.  Дихальні техніки – пранаями, енергетичні (бандги, крійї), що є невід’ємною складовою практики,  звільняють тіло і розум від усього зайвого, повертають контроль і зосередження “вирівнюють” нервову систему, зміцнюють організм.

В нашій йога-студії у Львові, на Зеленій,20, ми пропонуємо практику Хатха йоги з досвідченими йога-тічерами: базовий і середній рівні складності. Це вечірні класи “Базова йога” і “Йога в Потоці”, а також ранкова група “Йога – Пробудження енергій”.

Розклад тут: https://fitness.lviv.ua/rozklad/fitnes-grupy-i-trenazhernyj-zal

йогастудіо Форевер

Щодо “Йоги в Потоці”, принципи, за якими будується окреме тренування і тривалий тренувальний цикл, це: логічність послідовностей, плинність і динаміка.            Ми дотримуємось рекомендацій Б.К.С. Айєнгара щодо техніки виконання, фаз утримання (фіксації), складення окремого заняття і циклу: використання усіх груп асан – стоячи, перевернуті, сидячи, з розворотом, згинання, прогиби. Логічність послідовностей (він’яс) полягає в тому, що  кожна попередня асана готує тіло до виконання наступної, більш складної. Певний ритм  практики зберігається завдяки плинним переходам із попередньої асани в наступну. І таким чином – постійно на протязі усього тренування. Початківці, як і досвідчені практики, отримають від занять, окрім вивчення нових асан,  корекцію техніки.

йогастудіо Форевер

Використовується метод підвідних вправ і розділення асани на фази: початкову, проміжну, завершальну, з концентрацією уваги на кожній фазі. Обов’язковим є принцип “від простого до складного”, який застосовується в кожному окремому занятті і в цілому тренувальному процесі. Взагалі ця методика вимагає від йога-тічера значного досвіду і володіння широкою базою асан, вміння правильно поєднювати їх в послідовність (він’ясу), при чому практика вимагає особливої динаміки руху, пауза допускається лише в фазі фіксації, переходи між асанами не допускають зупинки руху.

Ми викладаємо Йогу, як цілісну систему, в якій побудова стійкого, здорового тіла і збалансування нервової системи є одними з базових елементів.

В нашій практиці особливе місце займає  практика регулювання дихання – Пранаяма, що призводить до чистоти свідомості. Вона розчиняє оболонку, за якою укривається внутрішня променистість.  Збалансований Пранаямою розум набуває чистоти, спокою і контролю над емоціями і прагненнями. 

Шрі Свамі Шивананда: “Пранаяма – це поглиблення, продовження і розширення життєвого дихання або накопичення Сили. Під Пранаямою в Йозі розуміється система дихальних вправ – пранаям, що дають життєву силу і досконалість, продовжують життя і забезпечують перемогу в сутичці зі смертю”

“Завдяки Пранаямі руйнуються перешкоди для світла”; “… Манас (розум) стає гідним до концентрації”. “Йога Сутра”  Патанжалі.
Пранаяма – це керування диханням, спрямоване на збалансування розуму і заспокоєння нервової системи. Тіло і свідомість набувають терпимості. Користь Пранаями окреслена в “Хатха Йога Прадипіка” : “Регулювання дихання, що виконується належним чином, викорінює усі хвороби”.
При належному керуванні диханням пульс набуває правильного ритму, тіло набуває гнучкості, обличчя – променистості🌞 За Гітою Айєнгар.

йога-студія Зелена.20

Ми надаємо знання про взаємодію першоелементів в тілі людини; про те, чому саме Йога збалансовує ці елементи.

Наші ранкові практики “Йога – Пробудження енергій” –  покликані коректно і поступово підготувати тіло і розум до дня, що надходить, активувати тонкі  енергії, що живлять фізичне тіло і розум, за допомогою Пранаям і послідовностей Асан. Ранкові практики  налаштовують нервову систему на врівноважений і продуктивний день. Пробудження активної енергії в тілі водночас з сходом  Сонця є природнім. А тому сприяє відновленню і зростанню життєвої сили. Саме на ранкових практиках ми застосовуємо йогічні техніки, що активують  метаболізм – “тілесний вогонь”, який є  травленням, очищенням, мисленням і імунітетом. Тіло і розум, пробуджені і збалансовані асанами і пранаямою, оволодівають якостями благості і стійкості, рівноваги і здоров’я. Наші практики зміцнюють і загартовують, запобігають як фізичному, так і “емоційному вигорянню”, яке є поширеною проблемою сучасного “напруженого” людства. (Ранкова Йога –  вівторок і четвер, 8:00, субота 9:00)

“Базова йога”  присвячена вивченню і практиці  асан і їх послідовностей: “від простого до складного”. Структура кожного заняття а також техніка виконання асан і Пранаям будується за методикою Гіти Айєнгар. Програма неоціненна для початківців і тих, хто має певний  досвід у практиці, і прагне відкорегувати і поглибити власні навички (середа і п’ятниця, 17:30-19:00).

Йогатічери:

  • Жанна Потапова,  досвід викладання Йоги  з 2007  року, досвід практики від 2006 року.
  • Ірина Табен, досвід ведення груп від 2019 року; досвід практики від 2008 року.
  • Анна Храмова, досвід викладання Йоги від 2017 року, досвід практики від 2010 року.

Телефонуйте: 067 149 69 30.

Викладають:

Жанна Потапова https://fitness.lviv.ua/treners/zhanna-potapova

Анна Храмова .

Розклад тренувань